• Nusret UYGUN’Bölgedeki elektrik sorunu araştırılsın’

  ‘Bölgedeki elektrik sorunu araştırılsın’

  Hak ve Huzur  Partisi Mardin İl Başkanı Nusret UYGUN, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde elektrik kesintilerinin  önlenmesi için  Elektrik  Şirketinin  Altyapı  Çalışmalarını arttırmasını istedi.

  Hak ve Huzur  Partisi Mardin İl Başkanı Nusret UYGUN ,Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde elektrik kesintileri, alt yapı sorunları   için  Toplantılar yapılıyor  ancak   sorun  çözülemiyor.

  NUSRET2

  Hak ve Huzur  Partisi Mardin İl Başkanı Nusret UYGUN  Doğu ve Güneydoğu Bölgesinin elektrik altyapısına yeterince önem verilmediğini belirtti. “Uygulanan yanlış enerji politikaları sebebiyle bölge halkı her geçen gün artan bir şekilde, sağlıklı enerjiye ulaşım problemi yaşamaktadır” dedi.

  Hak ve Huzur  Partisi Mardin İl Başkanı Nusret UYGUN “ Elektrik kesintileri  kaçak elektrik kullanıma bağlayarak sorumluluğu üzerinden atmaya çalışmaktadır. Doğu ve Güneydoğu bölgesinde sık sık tekrarlanan elektrik kesintilerini kaçak elektrik kullanım oranlarına bağlayarak açıklama  yapılması  sorunu  çözmüyor. Bölge insanının kaçak elektrik kullanımı bahane edilerek töhmet altında bırakılması, doğru değildir. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde elektrik kesintileri, kayıp-kaçak tüketimlerin, alt yapı sorunlarının, çiftçilerin elektrik girdi maliyet sorunlarının nedenlerinin, çözüm önerilerinin ve alınması gereken tedbirlerin alınmasını istiyoruz.”

  NUSRET4 NUSRET45

Comments are closed.