• Tektaş: Erken seçim çağrısı yaptı

    Hak ve Huzur Partisi’nin Tekirdağ İl Başkanlığına seçilen Sadi Temel yapılan açılışla görevine başladı. Açılışa Hak ve Huzur Partisi Genel Başkanı Gürsel Yıldız, Başkan Yardımcısı İsmail Tektaş, İl Başkanı Sadi Temel, Yönetim Kurulu Üyeleri…

    Hak ve Huzur Partisi’nin Tekirdağ İl Başkanlığına seçilen Sadi Temel yapılan açılışla görevine başladı. Açılışa Hak ve Huzur Partisi Genel Başkanı Gürsel Yıldız, Başkan Yardımcısı İsmail Tektaş, İl Başkanı Sadi Temel, Yönetim Kurulu Üyeleri ve birçok partili katıldı. Açılışta konuşan Hak ve Huzur Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Tektaş, erken seçim çağrısı yaptı. Tektaş, “Olası bir erken seçim ülke sorunlarının çözümü için alternatif ve kaçınılmaz bir seçenektir” dedi.

    “ERKEN SEÇİM, ÇÖKEN DEMOKRASİYE ÇARE NİTELİĞİNDEDİR”

    Demokrasinin ülke genelinde gün geçtikçe gerilediğini ifade eden Tektaş, “Anti demokratik uygulamalar ülkeye resmen darbeler çağını yaşatıyor. Siyasetten bulaşan riyakârlık ise nerdeyse devlet kurumlarının tamamına sirayet etmiş durumda. Eşitlik ve adalet kavramlarına her geçen gün daha da susamış oluyoruz. Ekonomik kriz gün geçtikçe artıyor. Krizden etkilenmeyen sermaye krize değinmezken, gariban halk çocukları siyanür içerek intihar etmektedir. Siyasal partilerin buradaki görevi ülke ve halkın sorunlarına çözüm bulmak ve üretmektir. Pratikte yaşanan gelişmeler gösteriyor ki; hiçbir siyasal parti bu kaygıyı gütmüyor. Biz Hak ve Huzur Partisi olarak erken seçimin tüm bu sorunlara çare olacağını düşünüyoruz. Her geçen gün yoksullaşan halkın olası bir erken seçimde iktidara vereceği cevabın net olduğunu düşünüyoruz. Erken seçim çöken demokrasiye gün geçtikçe yok olan adalet ve hukuka çare niteliğindedir” şeklinde konuştu.

Comments are closed.